REKLAMA

Sport

Budowlani spadają do okręgówki

Opublikowano 25 maja 2018, autor: TR

Po czterech latach Budowlani Lubsko żegnają się z IV ligą.

Już runda jesienna pokazała, że walka o utrzymanie w IV lidze będzie bardzo ciężka. Początek rundy wiosennej niewiele zmienił w obrazie gry Budowlanych, którzy kończyli mecze bez punktów.

Mecz ostatniej szansy drużyna z Lubska zagrała w sobotę, 19 maja, a przeciwnikiem Budowlanych była Korona Kożuchów.

Przed meczem goście zajmowali bezpieczne 11 miejsce, a nasza drużyna 15. Zaczęło się obiecująco, ponieważ to gospodarze prowadzili grę, stwarzając jedną groźną okazję. Niestety, to praktycznie wszystko, na co pozwolili goście. Mimo że Korona nie grała wielkiej piłki i na boisku nie było widać różnicy pomiędzy potencjalnym spadkowiczem a drużyną ze środka tabeli, to 4 minuty przed przerwą drużyna z Kożuchowa objęła prowadzenie.

Po przerwie było widać u Budowlanych chęć szybkiego odrobienia strat, ale na chęciach się skończyło i 20 minut przed końcowym gwizdkiem goście podwyższyli wynik na 2:0. I dowieźli go do końca spotkania.

– Do kolejnej drużyny mamy 10 punktów strat, a mamy jeszcze 5 meczów do zagrania, więc teoretycznie to 15 punktów. Tyle że inne drużyny też grają, więc w szatni już pogodziliśmy się z tym, że spadamy ? komentuje prezes klubu z Lubska, Stanisław Słobodzian. – Trochę zawiodło słabe zimowe przygotowanie, trochę brak piłkarzy na treningach. Brakuje nam też argumentów finansowych, o które bardzo ciężko, bo sytuacja gminy jest nieciekawa ? podsumowuje S. Słobodzian.

 

 

.

Napisz komentarz »