Przygoda Chromika na RBC

Opublikowano 25 maja 2018, autor: hakma

Drużyna Chromika Żary rocznik 2005 na prestiżowym turnieju Radom Basket Cup 2018 zajęła czwarte miejsce

RBC to turniej koszykówki dziecięcej o zasięgu międzynarodowym, skierowany do najlepszych europejskich drużyn klubowych oraz drużyn z Polski w kat. wiekowej U-11; U-12; U-13. Jest swego rodzaju sprawdzian przygotowania i przegląd zawodników na wczesnym etapie szkolenia sportowego w danym roczniku. Jest to także okazja do rozegrania kilku spotkań z najsilniejszymi drużynami z innych krajów w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Zespół Radosława Barcza zagrał w turnieju 6 meczów. Cztery pierwsze wygrał, by w przedostatnim spotkaniu zmierzyć się z London United w walce o finał. Żaranie ulegli drużynie z Anglii i zagrali w spotkaniu o trzecie miejsce z Sokol Srsni Pisek. Niestety, po naprawdę zaciętym meczu, przegrali z Czechami, zajmując ostatecznie miejsce tuż za podium.- Jest to ogromny sukces patrząc na rangę turnieju. Mierzyliśmy się z wielkimi miastami i ośrodkami koszykarskimi, w większości z drużynami z zagranicy. Dodam tylko, że zajęliśmy 4 miejsce wstawce 37 zespołów-podsumował występ Radosław Barcz, trener Chromika.

Najlepsza piątka turnieju: Łukasz Kowalczyk

Najlepszy rozgrywający turnieju: Kacper Reczyński

Najlepsza piątka turnieju : Łukasz Kowalczyk
Najlepszy rozgrywający turnieju : Kacper Reczyński

UKS Chromik Żary-Młode Lwy Gdańsk 71:23
UKS Chromik Żary – BK NH Ostrava ( Czechy ) 50:49
UKS Chromik Żary – BC Perkunas Kaunas (Litwa) 52:49
UKS Chromik Żary – BS Riga ( Łotwa ) 49:45