REKLAMA

Sport

Biegali mali i duzi

Opublikowano 25 maja 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W Marszowie odbył się pierwszy bieg Piątka z Ekoszkołą.

Na starcie dwóch biegów stanęło około 300 uczestników. Pierwszy, dla dzieci, odbył się na dystansie 500 metrów. Wystartowała w nim ponad setka dzieci. Najmłodszym uczestnikiem, który dzielnie przebiegł z tatą cały dystans, był dwuletni Franek Smorągiewicz z Żagania. Jego starszy brat, Antoś, także ukończył bieg.

Na starcie biegu głównego stanęło prawie 200 uczestników, którzy musieli pokonać 5 kilometrów leśnymi duktami.

? To dla nas sposób na życie – powiedział Jarosław Smorągiewicz, który biegnąc z wózkiem, w którym siedzieli chłopcy, zajął 142. miejsce z czasem 33 m i 57 s.

– Trasa była bardzo wymagająca, piach i dwa niezłe podbiegi – stwierdziła zwyciężczyni biegu wśród kobiet, Agnieszka Jurczak.

Druga na mecie była Agnieszka Górska, która stoczyła z Dorotą Laskowską zażartą walkę na finiszu.

Krzysztof Cieślak wygrał pięciokilometrowe zmagania w niezłym czasie 18.57. Żaranin przybiegł na metę pierwszy, wyprzedzając Sebastiana Welke o półtorej minuty. Trzeci na mecie zameldował się Artur Przybysz.

Bieg zorganizowano z okazji Dnia Otwartego Zakładu Zagospodarowania Odpadami. Prezes ZZO, Jacek Połomka, nie spodziewał się takiego zainteresowania biegiem.- Dni otwarte organizujemy od kilku lat. Dopiero w tym roku padła propozycja, żeby imprezę połączyć z biegiem. Jestem naprawdę zadowolony z frekwencji – zapewnił prezes.

Bieg ukończyło 180 biegaczy.

Kobiety:
1. Agnieszka Jurczak – 23:00
2. Agnieszka Górska – 23:40
3. Dorota Laskowska – 23:44

 

Mężczyźni:
1. Krzysztof Cieślak – 18:57
2. Sebastian Welke – 19:22
3. Artur Przybysz – 20:00

 

Napisz komentarz »