REKLAMA

Kronika policyjna

Zabawa na całego

Opublikowano 25 maja 2018, autor: bj

Bójka, alkohol i trzy policyjne patrole, by uspokoić pijane towarzystwo. Taki przebieg miały wydarzenia w Lubsku przy ul. Poznańskiej.

Zaczęło się od zgłoszenia (17.05.) o pobiciu mężczyzny. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali leżącego mężczyznę, z którym nie było żadnego kontaktu. Gdy zaczął odzyskiwać przytomność, a policjanci próbowali go wylegitymować i dowiedzieć się, co się stało, podbiegli do nich trzej mężczyźni. W patrolu był funkcjonariusz i funkcjonariuszka. Napastnicy zaczęli ich odpychać, a kobiecie robić wulgarne uwagi. W tym czasie leżący mężczyzna odzyskał siły i się ulotnił. Patrol wezwał posiłki. Zanim dojechał kolejny radiowóz, agresywna trójka zdążyła zwiać. Policjanci namierzyli ich niedaleko.Okazało się, że cała trójka wróciła do swojego towarzystwa, które imprezowało na podwórku. Alkoholem raczyło się tam 5 mężczyzn i 2 kobiety. Jeden z mężczyzn zamachnął się na policjantów pałką. Potrzebny był kolejny radiowóz. Gdy dojechał na miejsce, policjanci zatrzymali trzech najbardziej agresywnych mężczyzn. Jedna z kobiet przeklinała, za co stróże prawa wlepili jej mandat. Wszyscy byli pijani. Mieli od 2 do 3 promili alkoholu.

Zatrzymana trójka, czyli Łukasz K (35 l.), Adrian K  (23 l.) i Krystian M (19 l.), ma teraz dozór policji. Pierwszy z nich ma już na koncie wyroki za pobicia i przestępstwa narkotykowe, kolejny – za znęcanie się nad zwierzętami. Czyste konto jak dotychczas miał tylko najmłodszy. Usłyszeli zarzuty znieważenia, gróźb karalnych, utrudniania przemocą wykonywania czynności policjantom. Grozi im do 3 lat za kratami.
Napisz komentarz »