Im starszy, tym lepszy

Opublikowano 25 maja 2018, autor: Piotr Piotrowski

Edmund Lechowicz (68 l.) z Żagania zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Kulturystyki i Fitness w Mysłowicach.

E. Lechowicz, wielokrotny mistrz Polski i Europy oraz rekordzista Guinnessa w wyciskaniu sztangi leżąc, od kilku lat próbuje swoich sił w kulturystyce. Tym razem, w kategorii masters, zajął 5. miejsce.

– Szczerze powiem, że choć to nie jest miejsce na podium, to jestem bardzo zadowolony, bo to pierwszy mój start w tym roku – mówi żagański siłacz.

W Mysłowicach, ale w fitness, startowali również wychowankowie Lechowicza, trenujący w jego klubie, UKS Nike Żagań. Adrian Czapracki był 4. w fitness plażowym do lat 20, a Sandra Wika – 5. w fitness bikini do lat 18.

Swoich sił, również z efektem, próbuje w sportach siłowych żona pana Edmunda, 63-letnia Mirosława, na co dzień dietetyczka i wiceprezes UKS-u. W ostatni weekend, 19.05., w Mistrzostwach Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, zdobyła brązowy medal w kategorii masters. Wycisnęła sztangę ważącą 50 kg. Tuż za nią uplasowała się kolejna żaganianka, Agnieszka Ziarnkiewicz (z wynikiem 45 kg).