REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Prokurator sprawdza przystanki

Opublikowano 18 maja 2018, autor: mk

Budowa centrum przesiadkowego na ul. Ułańskiej w Żarach została wstrzymana już trzy tygodnie temu. Teraz sprawie przyjrzy się prokuratura.

Inwestycja warta 1 mln 400 tys. zł została wstrzymana decyzją wojewódzkiej konserwator zabytków, Barbary Bielinis-Kopeć, w środę, 25.04. Stało się tak po zawiadomieniu Oktawiana Wróblewskiego, archeologa, który wygrał przetarg na wykonanie prac archeologicznych w miejscu budowy centrum. Nie mógł ich wykonać, bo wcześniej ruszyły prace budowlane.

– Otrzymaliśmy zobowiązanie, że prace archeologiczne zostaną przeprowadzone – mówi B. Bielinis-Kopeć. Jednak archeolog nie mógł przeprowadzić badań, ponieważ na miejscu budowy został postawiony murek, który uniemożliwiał wykonanie prac archeologicznych. Przepisy prawa obligowały mnie do powiadomienia prokuratury o zaniechaniu dopełnienia przepisów prawa – informuje wojewódzka konserwator zabytków.
Ruszyły przesłuchania
Jak dowiedziała się gazeta „Regionalna”, pierwsze przesłuchania świadków odbędą się dzisiaj (18.05.) w żarskiej prokuraturze. Od ich przebiegu zależeć będzie, czy ruszy śledztwo wobec żarskich urzędników i czy nie dopilnowali oni formalności budowlanych.
Napisz komentarz »