REKLAMA

Sport

Dudek z dyszką na Narodowym

Opublikowano 18 maja 2018, autor: Jakub Kłyszejko

Wicemistrz świata Patryk Dudek zdobył dziesięć punktów i zajął szóste miejsce w Grand Prix Polski.

Zawody odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na trybunach zasiadło ponad 50 tysięcy kibiców, a wśród nich było wielu zielonogórzan, którzy dopingowali DuZersa. Ten odpadł dopiero w półfinale. Pierwsze zmagania w tegorocznym cyklu wygrał Tai Woffinden, który wyprzedził Macieja Janowskiego i Fredrika Lindgrena.

– Było fajnie. Zdobyłem 10 punktów, więc jakiś cel został zrealizowany – przyznał Dudek – Szkoda biegu półfinałowego, bo liczyłem na dobry start, ale przegrałem go o całą długość motocykla. Bieg wcześniej idealnie wystrzeliłem z pierwszego pola i jechałem na podobnym ustawieniu. Niestety przeliczyłem się i szkoda nawet tego jednego punktu, bo mogłem przyjechać przed Chrisem Holderem. – podsumował.

Dzień później Dudek wziął udział w meczu reprezentacji Polski. Biało-czerwoni pokonali w Pile Danię 59:31. Żużlowiec Falubazu zdobył dziewięć punktów. Trzech innych jeźdźców naszej drużyny wystartowało w memoriale Alfreda Smoczyka. Na leszczyńskim torze najlepszy okazał się Przemysław Pawlicki. Kacper Gomólski był szósty, Grzegorz Zengota 11, a Piotr Protasiewicz 12.

Napisz komentarz »