REKLAMA

Samorząd

W Lipinkach odlatują

Opublikowano 18 maja 2018, autor: Norbert Królik

W Lipinkach Łużyckich już huczy, mimo że jeszcze nikt warkotu startującego samolotu nie słyszał. Przepustką do nowoczesności jednej z najmniejszych gmin w powiecie żarskim (niewiele ponad 3 tys. mieszkańców) ma być lotnisko.

To dopiero! Lipinki Łużyckie marzą o lotnisku. W planie zagospodarowania przestrzennego gminy zarezerwowano już na nie miejsce. Ma powstać w Tyliczkach, zaraz obok obiecanego przez inwestorów kompleksu wypoczynkowego z domkami na wyspach, które mają pojawić się na sztucznym jeziorze, którego jeszcze nie ma. Inwestorzy chcą je wykopać.

– To nie lotnisko, to lądowisko będzie – mówi skromnie Michał Morżak, wójt gminy Lipinki Łużyckie, ale w planie zagospodarowania gminy miejsce na hangary, w których mają stać samoloty, zarezerwował.

O samolotach przy kanapeczkach

Może to i drugie Okęcie nie będzie, ale fakt faktem, samoloty mają tam lądować i startować.

Żeby jednak tak się stało, muszą zgodzić się na to mieszkańcy gminy. Wójt urządza więc konsultacje, na które zaprosił nawet specjalistę od lotnictwa. Konsultacje odbędą się w środę (23.05) i czwartek (24.05) w GOK-u w Lipinkach Łużyckich. Początek o godz. 16.30.

Żeby umilić mieszkańcom gminy debatowanie, wójt postarał się nawet o sponsora na kanapeczki dla każdego.

– Na zorganizowanie konsultacji dostaliśmy 38 tys. zł z Fundacji Rozwoju Wsi. Z budżetu gminy na razie nie muszę nic dokładać – cieszy się M. Morżak.

Napisz komentarz »