REKLAMA

Polityka

PiS ma kandydata

Opublikowano 18 maja 2018, autor: Piotr Piotrowski

Stanisław Sokołowski, były żołnierz Czarnej Dywizji, będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Żagania. – Jestem za młody, aby nic nie robić – mówi „Regionalnej” 53-letni emeryt.

Sokołowski został oficjalnym kandydatem decyzją żagańskiego zarządu PiS-u w poniedziałek, 14 maja. Ma 53 lata i jest podpułkownikiem rezerwy. W wojsku służył ponad 30 lat. Z Czarnej Dywizji odszedł 3 lata temu, będąc szefem wydziału wychowawczego jej dowództwa

– Kandydowanie zaproponowała mi szefowa zarządu miejskiego koła PiS-u, Urszula Słomińska. Nie chcieliśmy dopuścić do sytuacji, w której władze wojewódzkie PiS-u wytypowałyby kogoś spoza miasta – mówi S. Sokołowski. – Jeśli chcemy coś zmienić w mieście, to nie możemy chować głowy w piasek. Uważam, że obecnie w żagańskiej polityce jest zbyt dużo nienawiści.

Zdaniem Sokołowskiego, miasto i starostwo powinny ze sobą współpracować. A tak nie jest.

– Brakuje też oferty dla młodzieży – wytyka. – Zarówno miejsc pracy z przyzwoitymi zarobkami, jak i rozrywki. Są dwie strefy przemysłowe, warto je zagospodarować i mocniej zabiegać o nowe firmy. Młodzi nie mają w mieście co robić. Brakuje ciekawej oferty kulturalnej, nie wspominając już nawet o tym, że nie ma kina czy dyskoteki.

Kandydat PiS-u przekonuje, że gdyby wygrał wybory, na pewno miałby wsparcie w rządzącej partii.

– Burmistrzowi z PiS-u łatwiej współpracowałoby się z wojewodą czy posłami rządzącej partii – wyjaśnia. – Postawiłbym też na współpracę z wojskiem, która obecnie kuleje. Czarna Dywizja i wchodząca w jej skład 34. Brygada to największy pracodawca Żagania – podkreśla.
Napisz komentarz »