Złoto było o włos

Opublikowano 18 maja 2018, autor: Piotr Piotrowski

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Żagania zostały wicemistrzyniami województwa lubuskiego w Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej.

W finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, we wtorek, 15 maja, żaganianki walczyły z trzema innymi najlepszymi drużynami województwa – z Gorzowa Wlkp., Gubina i Świebodzina. Mecz ze świebodziniankami wygrały 12:7. W pojedynku decydującym o złocie uległy gorzowiankom zaledwie jednym punktem – 10:11.

– Szkoda, bo dziewczyny dzielnie walczyły do ostatnich sekund. Wierzę, że za rok zostaną mistrzyniami. Taka musi być kolejność – rok temu brąz, teraz srebro, kolej na złoto – mówi opiekun żaganianek, Krzysztof Sieńko
Puchar dla najlepszej strzelczyni zawodów otrzymała żaganianka, Anna Miłek, która w dwóch meczach do siatki piłkę posłała aż 13 razy. Z kolei K. Sieńko został uhonorowanym medalem Zasłużony dla Sportu Szkolnego Ziemi Lubuskiej.