Sparta wygrała

Opublikowano 18 maja 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Mecz w klasie B pomiędzy Spartą Grabik a drugą drużyną Promienia Żary dostarczył kibicom mnóstwo emocji.

Gospodarze nie byli faworytami w tym spotkaniu, jednak w pierwszej połowie przeciwstawili się naporowi gości. Dopiero pod koniec pierwszej części, w 39 minucie, bramkę strzelił Ryszard Grzebyk. Minutę później Przemysław Flaga dołożył drugie trafienie. I były to jedyne gole dla Sparty w tym meczu. W drugiej połowie obie drużyny atakowały, ale więcej sił zachowali podopieczni Dariusza Piechowiaka. Gdy w 66 minucie bramkę kontaktową strzelił główką junior, Krzysztof Jurkowski, w sercach kibiców zapaliła się iskierka nadziei na wyrównanie. Niestety, mimo wielu prób z jednej i drugiej strony gole do końca meczu nie padły. Sparta wygrała z Promieniem 2:1.