Delta lepsza od Unii

Opublikowano 18 maja 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Lokalne derby Delty Sieniawa Żarska z Unią Kunice przyciągnęły kibiców pragnących oglądać dobre widowisko sportowe.

I faktycznie, na brak emocji fani obydwu drużyn nie mogli narzekać. Już w 2 minucie po zamieszaniu w polu karnym Unii Kunice piłkę do bramki wepchnął Artur Michalski. Goście rzucili się do zmasowanego ataku na bramkę gospodarzy, ale drugiego gola strzelili podopieczni Mariusza Gawlaka. W 19 minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Mentel. Sześć minut później kuniczanie zdobyli gola kontaktowego, którego strzelcem był Piotr Kuś. W drugiej połowie przyjezdni za wszelką cenę dążyli do zmiany wyniku. Wszyscy wiedzą, jak bardzo podopiecznym Marka Sitarka potrzebne są punkty. Unia atakowała, a Delta czekała na dogodną okazję do kontrataku. I ta nadarzyła im się w 81 minucie. Filip Żółtański strzelił gola na 3:1. Wtedy Unia zaryzykowała i rzuciła się dosłownie na przeciwnika i 6 minut później bramkę dającą nadzieję na remis i jeden punkt strzelił Jacek Rybak. Złudzeń pozbawił kuniczan w doliczonym już czasie ponownie Łukasz Żółtański, ustalając wynik meczu na 4:2 dla Delty.