Wysokie zwycięstwo Promienia

Opublikowano 18 maja 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Mecz Promienia Żary ze Schnugiem Chociule miał być spacerkiem dla gospodarzy.

Do Żar przyjechał beniaminek i żaranie mieli planowo ten mecz wygrać. Tak też się stało. Już w 18 minucie celną główką popisał się Jakub Femlak, 15 minut później na listę strzelców wpisał się Winston Luis, Brazylijczyk ograł kliku zawodników i po przebiegnięciu 40 metrów strzelił nie do obrony. Minutę przed przerwą bramkę zdobył Radosław Żebrowski i kiedy wszyscy na stadionie myśleli o przerwie, znów dał znać o sobie Winston Luis i mieliśmy 4:0 dla Promienia. W drugiej części na boisku zobaczyliśmy zmienników, którzy także chcieli sobie postrzelać na bramkę przeciwnika. Niestety, dobrze w bramce spisywał się Paweł Raczkowski, który miał ręce pełne roboty, w przeciwieństwie do Tomasz Kowalczyka, który spokojnie mógł rozstawić leżaczek w polu bramkowym i łapać majową opaleniznę. Żaranie dołożyli jeszcze 3 bramki: Jakuba Nowaka z karnego w 62 min oraz Darka Piechowiaka w 79 min i Piotrka Czarnoty w 85 min. Promień wygrał zasłużenie 7:0. Przez cały mecz był stroną przeważającą i dominującą, nie pozwalał przeciwnikom na przeprowadzenie akcji ofensywnych, od początku do końca kontrolując grę.

? Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Cieszy taka ilość bramek, zwłaszcza przed własną publicznością – podsumował Grzegorz Tychowski, trener Promienia.

DERBY REGIONALNEJ
W sobotę, 19 maja, o godzinie 17.30, na stadionie Unii Kunice odbędzie się mecz derbowy pomiędzy gospodarzami a Promieniem Żary.