REKLAMA

Aktualności, Polityka

Prezes samochwała

Opublikowano 25 maja 2018, autor: Piotr Piotrowski

Uśmiechnięta buzia spogląda na przechodniów i wchodzących do Urzędu Gminy. Wzrok przyciąga radosny napis „Dobry gospodarz”. W Żaganiu już czuć zbliżające się wybory.

Dobry gospodarz dba o swoje. Albo o siebie. W myśl tej zasady Piotr Kowalski (56 l.), prezes  Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, powiesił swój ogromny portret na budynku przy ul. Armii Krajowej. I jak na dobrego gospodarza przystało, uśmiecha się z niego przyjaźnie do mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy odwiedzają Urząd Gminy. Że Kowalski chciałby siedzieć w środku, na fotelu wójta, to już wcześniej wszem i wobec zakomunikował.

Czy prezes nie zaliczył falstartu? Przecież kampania wyborcza jeszcze oficjalnie nie ruszyła. Kandydat na wójta zaprzecza. Fakt, malutkim druczkiem obok portretu Kowalskiego wypisane jest hasło „Zamieszkaj w TBS”.

– To jest promocja mojej osoby jako menedżera, który jest zatrudniony w spółce na kontrakcie. Uważam, że dobrze zarządzam spółką i nie ma w tym haśle żadnego przekłamania. Mój byt zależy od dobrego zarządzania – przekonuje Kowalski. I dorzuca: – Trzeba się promować, aby być rozpoznawalnym w środowisku.

 

Trzeba się promować

Baner wisi na budynku, którym zarządza ŻTBS. Czy prezes spółki płaci za reklamę?

 – Płacę wspólnocie 200 zł miesięcznie z własnych funduszy – zarzeka się Kowalski.

P. Kowalski jako prezes spółki zarabia ok. 8 tys. zł. Gdyby został wójtem, miałby o 4,5 tys. zł więcej. Wcześniej był m.in. dyrektorem żagańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej i wiceburmistrzem Żagania. Miesiąc temu zwołał konferencję prasową tuż przy wejściu do Urzędu Gminy. Oświadczył, że w jesiennych wyborach będzie kandydował na wójta gminy Żagań.

Wójt Tomasz Niesłuchowski przyznaje, że miejsc na banery wokół urzędu jest jeszcze sporo. – Chętnym mogę nawet wynająć tablicę ogłoszeniową w urzędzie, oczywiście – za pieniądze – mówi z uśmiechem.

 

Napisz komentarz »