REKLAMA

Samorząd

Jak się wzbogacili

Opublikowano 18 maja 2018, autor: jb

Ile zarabiali, zanim zostali burmistrzami, wójtami, starostami, a ile zarabiają dziś. Ile mieli na kontach, jakie mieli domy, czym jeździli. A co mają dziś, po prawie czterech latach na urzędzie. Sprawdziliśmy, jak się wzbogacili.

Stanowiska obejmowali pod koniec 2014 roku. Ich rządy kończą się w tym roku. Ile przez ten czas zarobili, odłożyli na czarną godzinę, co sobie kupili?

Jeśli chodzi o zarobki, rekordzistą jest wójt gminy Żagań, Tomasz Niesłuchowski. W ubiegłym roku, łącznie z emeryturą i dopłatami do paliwa, zainkasował ponad 207 tys. zł. Na koncie ma odłożone 100 tys. zł, o 60 tys. zł więcej niż na początku kadencji.

Najwięcej oszczędności ma Danuta Madej, burmistrz Żar. W sumie 162 tys. zł, o 4 tys. zł więcej niż 4 lata temu. Dodatkowo, pani burmistrz zainwestowała 40 tys. zł w obligacje skarbowe. Ma też najdroższy dom, wyceniony na 450 tys. zł.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 2118

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »