REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Twierdzi, że zabrał odpady

Opublikowano 11 maja 2018, autor: Norbert Królik

Żarski przedsiębiorca, który nielegalnie wywoził do lasu odpady z rozbiórki spalonego pasażu, twierdzi, że zabrał je z powrotem na teren pogorzeliska.

Urzędnicy z gminy Żary dostali pismo od przedsiębiorcy, który nielegalnie wywoził odpady z rozbiórki spalonego pasażu do lasu w Drozdowie. Przekonuje w nim, że zabrał swoje śmieci i przewiózł je z powrotem na pogorzelisko na terenie Żar.

– Zrobiliśmy oględziny i odpady zostały usunięte. Twierdzi, że przewiózł odpady na teren pogorzeliska. Służby miejskie muszą teraz dopilnować, co on zrobi z tym odpadami – mówi Edyta Ciecierska, kierownik referatu gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Żary.

Policja nie może zakończyć

Postępowanie w sprawie nielegalnego wywożenia odpadów prowadzi również żarska policja.

– Zmienił się policjant prowadzący postępowanie i sprawa nie została jeszcze zakończona – informuje Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Za wywożenie nielegalne odpadów grozi kara do 5 tys. zł, a gdyby nie zostały z nielegalnego wysypiska usunięte, nawet 30 dni więzienia.

Przypomnijmy, że w połowie marca na kilka działek w okolicy miejscowości Drozdów trafiły odpady pochodzące ze spalonego pasażu. O sprawie poinformowali gminę leśnicy. Gmina nakazała przedsiębiorcy, który przyznał się do winy, usunąć pozostawione odpady. Sprawa trafiła na policję. Przedsiębiorca twierdzi, że zabrał odpady z działek i przewiózł je z powrotem na teren pogorzeliska.

Napisz komentarz »