REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie żyje Wiera Łodyga

Opublikowano 11 maja 2018, autor: jb

Zmarła wieloletnia nauczycielka geografii w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach. Chorowała na płuca. W maju skończyłaby 72 lata.

Pracę zaczęła w 1975 roku w żarskiej SP nr 3, w 1984 roku przeniosła się do SP nr 8. Od 15 lat była na emeryturze. Zmarła w szpitalu w Torzymiu o godz. 3:00 w nocy w niedzielę, 6.05.

Wiera Łodyg leczyła się od dawna.

– Chodziła po lekarzach. Leczono ją nawet na gruźlicę, zanim okazało się, że to choroba nowotworowa. Leżała w szpitalach w Żarach, Żaganiu i ostatnio w Torzymiu. Na wtorek miała zamówiony przewóz karetką do Poznania – opowiada jej przyjaciółka, Bożena Blimel, była matematyczka z SP nr 8. – Wierka nie chciała, żeby ją w szpitalach odwiedzać. Widziałyśmy się jeszcze w marcu, kiedy składała mi życzenia na imieniny.W piątek rozmawiałyśmy przez telefon. Mówiła mi, że ciężko jej mówić, oddychać, że się męczy. Mimo to, była dobrej myśli – przyznaje pani Bożena.

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 338

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »