REKLAMA

Zdrowie

W Żarach najgorsze powietrze

Opublikowano 11 maja 2018, autor: Norbert Królik

W Żarach przemysł produkuje najwięcej pyłów w całym województwie lubuskim. Nawet 10 razy więcej niż w Zielonej Górze czy Nowej Soli.

Mieszkańców Żar truje pył i benzo(a)piren. Według raportu opublikowanego w maju przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, ponad 90 proc mieszkańców Żar jest narażonych na przekroczenia dopuszczalnego poziomu rakotwórczego benzo(a)pirenu. Ta substancja najczęściej powoduje raka u ludzi. Średnio między pierwszym kontaktem z tą trucizną ?a powstaniem zmian nowotworowych upływa około 15 lat. Benzo(a)piren razem z pyłami przenika do organizmu i w nim się kumuluje. Może uszkadzać nadnercza, wątrobę, układ odpornościowy i krwionośny. Upośledza także płodność.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 266

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. jedrekmast 18 maja 2018 23:24 - Odpowiedź

    no ale wedlug urzedu miejskiego to wina kominow w domach i samochodow…

Napisz komentarz »