REKLAMA

Komunikacja

Nie zrobią wodociągu

Opublikowano 11 maja 2018, autor: Justyna Bareła

Rury wodociągu przy ul. Mickiewicza w Małomicach nie będą wymieniane przed remontem ulicy, który ruszy w czerwcu.

Remont drogi jest najwyższą tegoroczną inwestycją w Małomicach. Po rozstrzygnięciu przetargu gmina musiała dołożyć do niego 400 tys. zł. Prace miały ruszyć na przełomie kwietnia i maja, ale odłożono je. Radni sugerowali, że przed remontem trzeba wymienić w tym miejscu rury wodociągu, który jest przestarzały.

Urzędnicy rozesłali zapytania do firm, ile kosztowałyby takie prace.

– Koszt wymiany takiego wodociągu sięga około 210 tys zł. Wszystkie inwestycje, których wartość przekracza 30 tys. euro (około 126 tys. zł – przyt. red.), muszą być rozstrzygane na zasadzie przetargu – mówi sekretarz gminy, Wincenty Chłostowski. I dodaje: – To już nie chodzi o to, że nie jesteśmy w stanie dołożyć takich pieniędzy z budżetu. Chodzi o to, że nie zdążymy tego zrobić do końca maja. Musielibyśmy najpierw opracować dokumentację techniczną, ogłosić przetarg, wybrać wykonawcę, a on miałby czas na prace do końca miesiąca. To niewykonalne.

Zgodnie z wcześniej rozstrzygniętym przetargiem, wymiana nawierzchni i chodników na ul. Mickiewicza ma rozpocząć się od czerwca. Prace za 1 mln 89 tys. zł wykona konsorcjum firm Sowa z Nowej Soli. 

Napisz komentarz »