REKLAMA

Wasze sprawy

260 tys. zł za takie sprzątanie

Opublikowano 11 maja 2018, autor: Piotr Piotrowski

Brudny ten Żagań! – twierdzą mieszkańcy miasta, którzy zadzwonili do nas w tej sprawie po majowym długim weekendzie.

Choć lato za pasem, na żagańskich drogach wciąż zalega piach po zimie. 

– Sporo jest tego piasku w centrum. Ale to nie wszystko. Po każdym weekendzie deptak na ul. Warszawskiej tonie w petach i papierkach – mówi Marek Bałuszek, właściciel solarium na deptaku. – Nie mogę na to patrzeć, więc chwytam za miotłę i sam sprzątam. A może warto, aby pan burmistrz pofatygował się na deptak i zobaczył, jak tu jest brudno? Nie ma daleko! Miasto płaci niemałe pieniądze za sprzątanie, ale efektów nie widać.

Kolejna osoba, która zadzwoniła w tej sprawie do redakcji, podkreśla, że ulice i chodniki miały zostać oczyszczone z piasku, solanki i śmieci po 15 kwietnia, a więc – po skończeniu akcji „Zima”.

– Za chwilę będzie połowa maja, a w niektórych częściach miasta nadal zalega pełno śmieci po zimie – wytyka pan Kazimierz, nasz wierny czytelnik.

 

Mają sprzątać

O to, czy Urząd Miasta rozstrzygnął już przetarg na pozimowe sprzątanie ulic i chodników, zapytaliśmy Agnieszkę Zychlę, rzeczniczkę Urzędu Miasta.

 – Przetarg na usługę w zakresie mechanicznego i ręcznego oczyszczania ulic, parkingów, placów, placów zabaw, przystanków, chodników i ścieżek rowerowych, alejek i schodów z błota, piasku, szkła, plam oleju, liści, kwiecia i innych zanieczyszczeń wygrało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych – informuje rzeczniczka i dodaje, że miasto kontroluje wykonanie tych usług.

Za utrzymanie czystości w mieście od maja do końca roku spółka MPOiRD zarobi 259 tys. 500 zł.

Napisz komentarz »