REKLAMA

Kultura, Oświata

Żarskie Fryderyki Filmowe

Opublikowano 11 maja 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach już po raz drugi zorganizowała festiwal „Żarskie Fryderyki Filmowe”.

Konkurs filmowy został rozstrzygnięty podczas gali w Lunie we wtorek, 8.05. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina.

Rywalizowały cztery szkoły podstawowe z Żar: SP nr 1, SP nr 8, SP nr 5 i SP nr 3. Zaprezentowały swoje filmy – wyreżyserowane, zagrane i zmontowane przez uczniów.  Motywem przewodnim były „Opowieści z Narnii”.

Pierwsze miejsce zajęła SP nr 3 za film „Opowieści z Narnii – nowe otwarcie”. Drugie – SP nr 5 za film „Zanim nadejdzie wiosna „. Trzecie – SP nr 1 za film „Smartfon, czyli powrót Białej Czarownicy”. Czwarte – SP nr 8 za film „Dwa światy”

Wykazali się wiedzą

Dzieciaki, oprócz tego, że same napisały scenariusze, odegrały, nagrały i zmontowały swoje filmy konkursowe, to dodatkowo musiały wykazać się wiedzą na temat filmu i kina. Odpowiadały na pytania, kim jest scenarzysta, rozpoznawały ścieżki dźwiękowe z filmów i postaci z polskiego kina. Za każdą poprawną odpowiedź, zespoły otrzymywały punkt.

Warsztaty telewizyjne

Patronat medialny nad konkursem objęły Telewizja Regionalna i gazeta „Regionalna”. Podczas przygotowywania filmów, dzieci wzięły udział w warsztatach filmowych w redakcji. Miały okazję poznać budowę kamery, podstawowe techniki operatorskie i zasady montażu filmowego.

Napisz komentarz »