REKLAMA

Polityka

PiS szykuje się na wybory

Opublikowano 11 maja 2018, autor: Norbert Królik

Zbigniew Balak, Tadeusz Płóciennik i Adrian Jaworski to jedynki na listach PiS w wyborach do Rady Miasta w Żarach.

Magdalena Lenczyk, wiceprzewodnicząca Rady Miasta i jedyna aktualna radna PiS w Żarach, musi zadowolić się drugim miejscem na listach wyborczych swojej partii w okręgu obejmującym m.in osiedle muzyków i dzielnicę lotnisko.

– To mój okręg i mimo że miałam propozycję, żeby startować z jedynki w innym, nie skorzystałam. Chcę tutaj walczyć o mandat – mówi M. Lenczyk.

Pierwsze miejsce w okręgu zajmie Tadeusz Płóciennik, który też jest kandydatem PiS na burmistrza Żar.

Zmiana pokoleń

W okręgu obejmującym Kunice i osiedle Zawiszy Czarnego jedynkę dostał Adrian Jaworski (38 l.). Jak się okazuje, nie bez powodu robił sobie zdjęcia z prezydentem podczas jego wizyty w Żarach – teraz będzie ciągnął listę partii w Kunicach i koszarach.

– Mam skończone studia prawnicze, ale nie poszedłem zawodowo w tę stronę. Pracuję jako przedstawiciel handlowy w Swiss Krono. Od dwóch lat jestem żonaty. Dzieci nie mam – mówi o sobie kandydat na radnego. Jest członkiem PiS-u. Był prezesem Unii Kunice, a obecnie jest zapalonym triatlonistą.

– Zmiana pokoleniowa w żarskiej Radzie Miasta jest potrzebna. Myślę, że to jest ten moment, ten czas, kiedy można dla miasta zrobić coś więcej, niż robią obecni radni – przekonuje A. Jaworski.

Historyk na Zatorzu

Kandydatem PiS na Zatorzu będzie Zbigniew Balak, historyk z wykształcenia.

– Jestem konserwatystą, ale nie należę do PiS. Pracowałem w Szkole Podstawowej w Lipinkach Łużyckich. Moją pasją są kresy, a zwłaszcza sprawy związane z Wołyniem – mówi o sobie Z. Balak. Jego żona Agata jest nauczycielem w SP w Złotniku.

Do powiatu

Niespodzianką na listach PiS do Rady Powiatu Żarskiego jest brak na pierwszym miejscu Kazimierza Drozda, radnego powiatowego, wieloletniego szefa partii w mieście. Jego miejsce zajął Józef Łachucik, który został wybrany przewodniczącym PiS w Żarach. Jedynki dostaną też w swoich okręgach Tomasz Czajkowski, który jest radnym powiatowym i przewodniczącym PiS w powiecie żarskim oraz Krzysztof Czerniawski, były naczelnik z Urzędu Miasta w Lubsku.

Napisz komentarz »