REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Burzą Hayduka

Opublikowano 04 maja 2018, autor: bj

Buldożery i koparki pojawiły się przy dawnym hotelu Hayduk na ul. Serbskiej w Żarach. Robotnicy zaczęli go właśnie rozbierać.

Od demontażu dachówki rozpoczęła się rozbiórka budynku dawnego hotelu Hayduk przy ul. Serbskiej. Została już też usunięta część okien.

Nieruchomość kupiła w 2015 r. firma Swiss Krono. Od początku było jasne, że budynek już długo nie postoi. Pozwolenie na rozbiórkę żarskie Starostwo Powiatowe wydało 9.04. Wkrótce potem przy ul. Serbskiej pojawiła się ekipa firmy CRM Metal z Jasienia, która zajmuje się rozbiórkami i przygotowaniem terenu pod budowę.

Budynek, który wkrótce zniknie z powierzchni ziemi, liczy 3 tys. 148 metrów kwadratowych. Był przewidziany na 150 osób – ma dwa apartamenty, 3 pokoje jednoosobowe, 26 pokoi dwuosobowych, 28 pokoi trzyosobowych oraz 1 pokój czteroosobowy. Do tego restauracja na 120 osób i sala bankietowa dla kolejnych 70.

 

Nie pasuje do koncepcji rozwoju

Od początku było wiadomo, że tego rodzaju budynek nie był Swiss Krono do niczego potrzebny. Nie ukrywał tego Jarosław Masina, rzecznik firmy.

– Nie pasuje do naszej koncepcji rozwoju, bo pomieszczeń biurowych mamy pod dostatkiem – zastrzegał J. Masina po tym, jak firma kupiła hotel.

Nieoficjalnie wiadomo, że w miejscu hotelu powstać może wysoki biurowiec, który miałby również niwelować hałas z zakładu. J. Masina nie wykluczał takiego rozwiązania, ale wskazywał, że nie jest jedyne.

– O tym, czy powstanie tam biurowiec, magazyny czy plac manewrowy, zadecydujemy, gdy zrobimy inwentaryzację działki. Każdej inwestycji prawo budowlane stawia pewne uwarunkowania – tłumaczył.

Informacje dotyczące budowy biurowca lub magazynów mogą być potwierdzeniem zapowiedzi Swiss Krono (wówczas Kronopolu) z 2013 roku o nowych inwestycjach w związku z włączeniem zakładu do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i budowie nowych hal, od których firma będzie odprowadzała podatki od nieruchomości do kasy miasta.

Napisz komentarz »