REKLAMA

Kultura, Oświata

Obsuwa na Czerwonego Krzyża

Opublikowano 04 maja 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Ci, którzy liczyli na letnią rekreację w parku w pobliżu własnego domu, będą rozczarowani. 2 mln 370 tys. zł – tyle kosztuje remont parku na ul. Czerwonego Krzyża w Żarach. Na razie zalegają tu hałdy ziemi. Już wiadomo, że budowlańcy nie wyrobią się do wakacji.

W parku przy ulicy Czerwonego Krzyża w Żarach za 2 mln 374 tys. powstają dwa place zabaw (jeden dla dzieci starszych, drugi dla młodszych), tor do jazdy na rowerze z przeszkodami, siłownia pod chmurką, alejki spacerowe, drewniana altana, tor do gry w bule, park drążkowy do treningu siłowego, asfaltowy tor do jazdy na rolkach, strefa gier integracyjnych, alejki, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Prace miały się zakończyć do wakacji.

Za mokro

Już wiadomo, że firma Arman nie wyrobi się na czas. Jak dowiadujemy się w Urzędzie Miasta, powodem opóźnienia jest duży zakres prac oraz fakt, że źle oszacowano czas potrzebny na odwodnienie terenu. Roboty potrwają przynajmniej dwa miesiące dłużej, niż zakładano, więc w wakacje rekreacji w parku nie będzie.

Dodatkowa atrakcja

Miejscy urzędnicy postanowili jednak zainwestować dodatkowe 40 tys. zł w park. Te pieniądze pójdą na budowę miejsca, w którym będzie można palić ognisko. Miejsce zostanie wybetonowane i odpowiednio podmurowane, wokół stanie też siedem murowanych ław.

Napisz komentarz »