REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

To po prostu nie przystoi

Opublikowano 04 maja 2018, autor: bj

Łużycka Szkoła Wyższa ma zapłacić 6 tys. 300 zł Małgorzacie Janowicz, magister pielęgniarstwa, byłej żagańskiej radnej powiatowej, która na uczelni miała wykłady z udzielania pierwszej pomocy. Taki wyrok zapadł w sądzie 26.04.

M. Janowicz wykładała na kierunku bezpieczeństwo narodowe, ale części zapłaty za swoją pracę nie otrzymała. Dlatego pozwała uczelnię do sądu.

Dodaje, że na początku współpracy (rozpoczęła ją w 2013 r.) problemów nie było. W 2014 roku usłyszała prośbę, czy może zaczekać. Bo uczelnia się buduje, bo ma wydatki. – Nie było to moje jedyne źródło utrzymania, więc nie widziałam problemu – podkreśla M. Janowicz. Była spokojna. Miała zrobione przez kanclerz wyliczenia. Tyle że kanclerz się zmieniła, a nowa stwierdziła, że może wypłacić tylko 1 tys. 800 zł. Bo reszta… jest przedawniona.

 

To jest przykre

– Jak czytam gazetę, to dowiaduję się, że oni nie płacili nawet osobom, z którymi łączyła ich umowa o pracę. A co tu dopiero mówić o umowach cywilnych – mówi M. Janowicz. Przyznaje, że była skłonna iść na ustępstwa. – Najpierw złożyłam pozew z wnioskiem o ugodę. Ale oni się nie zgodzili – wspomina. – Wtedy wszystko dokładnie wyliczyłam. I złożyłam kolejny pozew.

Mówi, że wielkiej radości z wyroku  nie czuje. – To nic miłego walczyć w sądzie o własne, rzetelnie zarobione pieniądze – przyznaje M. Janowicz. Jest też zbulwersowana faktem, że takie rzeczy działy się w uczelni wyższej. – Przychodził do mnie osobiście pan Jamrożek, wizytując moje zajęcia. Prosił o cierpliwość. Ale jak się okazuje, nawet jeżeli ma się tytuły przed nazwiskiem, to nie jest jednoznaczne z rzetelnością i zwykłą przyzwoitością. I to jest przykre – komentuje M. Janowicz. I dodaje: – Nie wiem, czy ta uczelnia nie powinna przejść jakiejś weryfikacji. To żenujące, że takie historie tam się dzieją.

Spodziewa się, że uczelnia odwoła się od wyroku.

– Naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego w ten sposób traktują ludzi związanych ze szkołą. Bo to po prostu nie przystoi – podkreśla M. Janowicz.

Napisz komentarz »