Piast na fali

Opublikowano 04 maja 2018, autor: Justyna Bareła

5:1 pokonali piłkarze Piasta Iłowa rywali ze Stali Jasień. We wtorek, 1.05., w okręgówce rozegrano mecze zaległej 16. kolejki, którą przekładano przez złą pogodę w marcu.

Drużyna z Iłowej mecz rozpoczęła zdecydowanie. Po pierwszej połowie prowadziła już 3:1. Jako pierwszy do bramki trafił Roman Hutyria, po jednym trafieniu dołożyli też Mateusz Kowalski i Andrzej Bagiński. Pierwszą i jedyną bramkę dla Stali zaliczył Bartosz Siwak.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnie wyglądającego upadku Krystiana Laskowskiego ze Stali, ale wrócił od no gry po kilku minutach. Pomimo prowadzenia, Piast nie odpuszczał. Wynik na 4:1 podwyższył kapitan drużyny Mateusz Góral około 55. minuty. Piłkarze z Jasienia wyprowadzali pojedyncze akcje, ale bramka Norberta Puchalskiego nie była zagrożona. Prawie wszystkie strzały trafiały nad poprzeczką lub obok bramki. Wynik na 5:1 ustalił  Łukasz Pasternak, który trafił do bramki tuż przed regulaminowym końcem gry.

W 23. kolejce,którą rozgrywano w sobotę, 28.04.,Piast Iłowa na własnym boisku pokonał drużynę Piasta Czerwieńsk 4:0. Bramki zdobyli A.Bagiński (14.min), Breno Anderson (27.min), Michał Fernezy (28.min) i R. Hutyria (56.min).

W 24. kolejce (mecze w niedzielę 6.05.) Piast Iłowa pojedzie na mecz do Czarnych Żagań, a Stal Jasień zagra na wyjeździe z Błękitnymi Ołobok.