REKLAMA

Zdrowie

Jubileusze i nagrody

Opublikowano 04 maja 2018, autor: bj

Dyplomy, gratulacje i nagrody finansowe otrzymali pracownicy Szpitala na Wyspie w Żarach. Rekordzistą, z 42-letnim stażem, jest Jerzy Jabłoński.

Pożegnanie odchodzących na emeryturę pracowników i nagrody jubileuszowe były okazją do spotkania (26.04.) w Szpitalu na Wyspie.

Jubilatem – rekordzistą z 42-letnim stażem pracy jest Jerzy Jabłoński, który niemal całe swoje zawodowe życie przepracował w szpitalu jako kierowca.

– Miałem tylko ok. 2 lat przerwy, w czasie gdy w szpitalu trwała restrukturyzacja. Ale potem wróciłem – mówi J. Jabłoński. – Pracuję już jako emeryt. Nie jest łatwo zakończyć, uciąć to, co się przez całe życie robiło – przyznaje. Czy na emeryturze ma dla siebie więcej wolnego czasu? – Ustaliliśmy, że będę miał wolne w piątki. Już je wykorzystuję na pracę w ogródku przy domu w Olbrachtowie. Ale mogę też liczyć na pomoc żony – uśmiecha się pan Jerzy.

Niewiele krócej, bo dokładnie 41 lat i 8 miesięcy przepracowała jako pielęgniarka Halina Szostek.

– Zawód wybrałam właściwie z przypadku, bo miałam 14 lat, gdy zdecydowałam się na szkołę pielęgniarską. Ale jak się okazało, to był wybór na całe życie – tłumaczy pani Halina. Już korzysta z uroków emerytury. – Uprawiam działkę, chętnie też odwiedzam z kijkami Zielony Las. W ten sposób najlepiej odpoczywam – mówi H. Szostek. Ona również miała propozycję pozostania w szpitalu. – To jednak trudna praca. Najpierw muszę złapać oddech. Potem nie wykluczam, że wrócę i wesprę koleżanki – mówi H. Szostek.

Emerytami są też już Maria Banaszyńska (39 lat pracy), Danuta Bączyk, Danuta Zaremba, Jolanta Słupska, Anna Monkiewicz (po 38 lat), Janina Józieńko (37 lat), Anita Kwiatkowska (36 lat), Wanda Naworska (25 lat) i Anna Kowalska (15 lat).

Jubileusze pracy obchodziły Krystyna Węglik (40 lat), Jolanta Spacjer i Elżbieta Konrad (35 lat), Ewa Dłubała, Anna Madej, Anna Najmowska (30 lat), Joanna Fogel (25 lat) i Aneta Torfińska (20 lat).

Napisz komentarz »