Trudne zwycięstwo

Opublikowano 04 maja 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W meczu 23. kolejki ligi okręgowej Promień Żary wygrał ze Zrywem Rzeczyca 2:0.

Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania to gospodarze byli drużyną lepszą. Goście przyjechali do Żar po najmniejszy wymiar kary. Całą pierwszą część spotkania bronili się całą drużyną na własnej połowie, sporadycznie przechodząc środkową linię boiska. W 20 minucie bramkę na 1:0 mógł strzelić Matheus, niestety nie trafił do bramki z 5 metrów. 10 minut później Świdkiewicz dobrze przymierzył z rzutu wolnego, ale gol nie padł po dobrej interwencji bramkarza przyjezdnych. Pierwsza bramka padła dopiero w drugiej połowie. W 56 minucie pięknego gola z główki strzelił Winston. 10 minut później wynik spotkania na 2:0 ustalił Łukasz Czyżyk.- Bardzo cieszy wygrana i trzy punkty. Trudno gra się z przeciwnikiem, który zamurował bramkę i w jedenastu broni dostępu do własnej bramki. W drugiej połowie po bramce Winstona, trochę poszli do przodu i wtedy gra była trochę łatwiejsza. Myślę, że możemy grać jeszcze lepiej- podsumował występ swojej drużyny Grzegorz Tychowski.