Płomień zwycięski

Opublikowano 04 maja 2018, autor: Justyna Bareła

Piłkarze Płomienia Czerna pokonali 4:0 drużynę Raptusa Dzikowce w 13. kolejce rozgrywek klasy B (sobota, 28.04.).

Piłkarze z Czernej mecz u siebie rozpoczęli bardzo skutecznie. Pierwsza bramka wpadła już w 18. minucie po celnym trafieniu Mateusza Mrogisa. Trzy minuty późnej na 2:0 podwyższył Rafał Knop. Kolejne dwie minuty później czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Raptusa Kamil Kuźmiak. Sędzia ponaglał bramkarza, by szybciej podał piłkę. Czerwony kartonik piłkarz zobaczył za niecenzuralne słowa i gesty do sędziego. Piłkę w końcu podał, ale już za późno, bo Dzikowice musiały dograć mecz w dziesięciu. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy trafienie na 3:0 dołożył Łukasz Dobroliński. W drugiej połowie, choć prób było sporo, strzał na gola zamienił M. Morgis w 56. minucie.

Kilka razy w trakcie meczu reagować musiał ratownik medyczny. Najgroźniej wyglądającą akcją było zderzenie dwóch piłkarzy. Dominik Kościelny z Płomienia przyjął na siebie uderzenie łokciem w krtań od przeciwnika i początkowo nie mógł złapać oddechu.  Nic mu się jednak nie stało, wrócił do gry i zszedł z boiska dopiero pod koniec drugiej połowy.

W 14. kolejce Płomień zagra na wyjeździe w Witkowie. Raptus podejmie u siebie Husarię Niegosławice. Oba mecz zaplanowano na niedzielę, 6.05.