Grad goli w Gozdnicy

Opublikowano 04 maja 2018, autor: Justyna Bareła

Pierwsze zwycięstwo na własnym boisku w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Budowlanych Gozdnica. W 19. kolejce rozgrywek klasy A rozgromili LZS KS Tomaszowo 6:0 (sobota, 28.04.).

Mecz rozpoczął się dobrze dla Budowlanych. Już w 8. minucie prowadzili 1:0 po celnym trafieniu Daniela Łuszczyńskiego. Kilka okazji na poprawienie wyniku miał Jonatas Piretti. Tylko w pierwszej połowie jego dwa strzały wybronił bramkarz, jedno przeszło obok bramki. Gola na 2:0 udało mu się zdobyć w 36. minucie.

Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak w drugiej połowie meczu. Kolejne dwie bramki dołożył D. Łuszyński (48. i 53. min) i w całym meczu mógł się pochwalić hattrickiem. Jedno trafienie dołożył jeszcze J. Piretti (51. min), a szóstą bramkę tuż przed zakończeniem meczu (83. min.) dołożył Mateusz Dziża, który pojawił się na boisku niespełna dziesięć minut wcześniej, gdy zastąpił Gracjana Olszewskiego. Cały mecz na boisku rozegrał za to trener Budowlanych Wojciech Aksamitowski.

W 20. kolejce (sobota, 5.05.) Budowlani pojadą na spotkanie do Jelenina, a Tomaszowo podejmie u siebie Piasta Lubanice.