REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Koszary znikną?

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: bj

Czy żarskie koszary zostaną zrównane z ziemią? Zgodę na wyburzenie 40 budynków mają już ich właściciele.

Właściciele dawnych żarskich koszar chcą wyburzyć stojące tam budynki. I już otrzymali z żarskiego starostwa dokumenty, które im na to zezwalają.

Garaże i warsztaty

Budynki przeznaczone do wyburzenia to stare garaże, warsztaty, gospodarcze. Łącznie jest ich około 40. Czasem na jednej działce stoi ich kilka. Ich właściciele we wnioskach wskazują na zły stan techniczny obiektów powojskowych.

Na pewno z krajobrazu miasta nie znikną jednak budynki stojące bliżej ul. Żagańskiej, w których – w czasie gdy w Żarach stacjonowało wojsko – zakwaterowani byli żołnierze.

O wyburzenie koszar ich właściciele zwrócili się nie po raz pierwszy. Ostatnie wnioski wpłynęły w lutym. Poprzednio wstępna dokumentacja w tej sprawie wpłynęła w lipcu ub. r., ale ostatecznie właściciele, pomimo wezwań urzędników, nie donieśli wymaganych dokumentów.  – Nie podali na przykład liczby budynków. Poza tym nie wnieśli opłaty – dodaje Anna Jarosińska ze Starostwa Powiatowego.

Tym razem się udało i mają odpowiednie papiery w ręku. O to, kiedy pojawią się w koszarach buldożery i robotnicy, pytamy jednego z właścicieli koszar. Nie potwierdza, wymawiając się brakiem czasu.

Napisz komentarz »