REKLAMA

Gospodarka

Co zrobił ze śmieciami?

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: Norbert Królik

Nie widać końca sprawy żarskiego przedsiębiorcy, który nielegalnie wywoził odpady z rozbiórki pasażu handlowego na działki w okolicy Drozdowa.

W ubiegły czwartek (19.04) przedsiębiorcę przesłuchała policja, która na zgłoszenie urzędników z gminy prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

– Trudno powiedzieć, kiedy ono się zakończy – zastrzega Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Wydłużyli termin

Wydawało się, że szybciej ze sprawą poradzi sobie Urząd Gminy Żary, który nakazał przedsiębiorcy usunięcie wyrzuconych odpadów. Do ubiegłego piątku (20.04) miał on dostarczyć dokumenty potwierdzające utylizację porzuconych odpadów zgodnie z prawem. Nie zrobił tego i poprosił o kolejny tydzień zwłoki. Urzędnicy przystali na jego prośbę i ciągle czekają na kwity. Termin mija dzisiaj (27.04).

Gruz, złom i nadpalone gazety

Przypomnijmy – w połowie marca na kilku działkach w lesie okolicy zjazdu na drogę Olszyna Wrocław w miejscowości Drozdów straż leśna zauważała nielegalne wysypisko odpadów. Sprawą zainteresowali się urzędnicy z Gminy Żary oraz policja. W odpadach wywożonych na nielegalne wysypisko znajdował się zmieszany gruz, złom, nadpalone drewno, plastik i fragmenty nadpalonych gazet. Urzędnicy ustalili przedsiębiorcę, który wywoził odpady i nakazali mu w ciągu trzech tygodni usunięcie ich. Przyłapany przedsiębiorca wyrównał teren, na którym wysypywał odpady, ale do tej pory nie przedstawił dokumentów, które potwierdzałyby ich legalną utylizację.

Napisz komentarz »