REKLAMA

Samorząd

Aby zamknąć gęby radnym!

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Radni z opozycji twierdzą, że burmistrz Żagania i przewodnicząca Rady Miasta celowo unikają sesji.

Choć radni co miesiąc kasują co najmniej 855 zł, nie muszą ciężko pracować. Mało tego! Przewodnicząca Rady Miasta, Wanda Winczaruk (kasuje 1 tys. 881 zł miesięcznie) kwituje: – Sesje mogą się odbywać raz na kwartał, radni pracują na komisjach, które odbyły się w tym tygodniu.

– Spodziewaliśmy się sesji pod koniec kwietnia. W tym tygodniu odbyły się komisje przedsesyjne – mówi radny Zbigniew Janek. – Podejrzewam, że nie robi się sesji, aby nam, radnym z opozycji, zamknąć gęby.

– Co z tego, że są nadzwyczajne sesje, skoro nie ma na nich punktu „interpelacje” i nie ma możliwości zadawania pytań? Często niewygodnych dla burmistrza – dodaje radny Henryk Sienkiewicz. – Obawiamy się, że sesji z interpelacjami nie będzie już do wyborów!

 

Wszyscy zdziwieni

Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Andrzej Chodań, też nie wie, dlaczego w kwietniu nie ma sesji. Zapytał więc w środę, 25.04., przewodniczącej Winczaruk.

– Odparła, że burmistrz jest w tym tygodniu na urlopie i sesja odbędzie się dopiero w maju – mówi „Regionalnej”.

– Przewodnicząca odpowiedziała, że zbyt mało jest materiałów na sesję, raptem dwie uchwały – dodaje radny Sebastian Kulesza.

Dlaczego nie było uchwał?

– To nie ja zwołuje sesję – zasłania się burmistrz Daniel Marchewka.

Za co więc burmistrz odpowiada? A może boi się pytań opozycji?

 

Nie boi się głosowania

Interes w niezwoływaniu sesji ma nie tylko burmistrz, ale i przewodnicząca Winczaruk. Wniosek o jej odwołanie z funkcji przewodniczącej Rady Miasta w lutym złożył mieszkaniec Moczynia, Adam Dzieńdziara (żąda jej odwołania za to, że niesłusznie przypisała sobie sukces w postaci usunięcia hałdy odpadów z ul. Tartakowej).

– Ktoś chce mi dowalić, ale nie ma czym. Opozycja nie ma argumentów, chwyta się czegokolwiek. Ja do swojej pracy nie mam uwag – kwituje Winczaruk.

Pracy na sesji nie ma, kasa płynie.

Napisz komentarz »