REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zatrzymała go śmierć

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: bj

Paweł Piaskowski miał 38 lat, niedawno urodził mu się syn. Zawsze się spieszył. Zginął, gdy wracał z pracy. Jego bmw roztrzaskało się na dębie.

Żył w biegu. Jak się za coś zabrał, to szedł jak burza. Przyjaciele mówili, żeby zwolnił. Odpowiadał, że na to przyjdzie czas. Zatrzymała go śmierć – na drodze między Żarami a Lipinkami Łużyckimi. W czwartek, 19.04. Osierocił dwójkę dzieci, córkę, nastolatkę i zaledwie 3-miesięcznego syna.

 

Prędkość czy awaria?

Do tragedii doszło między Sieniawą Żarską a Lipinkami, ok. godz. 15.30. P. Piaskowski jechał z pracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach (byłej „Samochodówki”) do domu w Tuplicach. Nie dojechał. Rozbił się swoim bmw na drzewie. Zmarł na miejscu.

Z ustaleń policji wynika, że kierowca wyprzedzał na łuku drogi dwa samochody, audi i bmw.

– Zdecydował się na manewr wyprzedzania dwóch samochodów, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Z komunikatu prokuratury wynika, że kierowca najpierw wrócił na swój pas ruchu, po czym wjechał na pobocze.

Świadkowie wypadku mówili, że musiał bardzo szybko znaleźć się na prawej stronie jezdni, żeby uniknąć czołowego zderzenia z dużym autem. Opowiadają, że z naprzeciwka jechała wypełniona drewnem ciężarówka. Wiadomo także, że w momencie wypadku na drodze było ciasno, w obie strony poruszały się tiry.

Śledczy nie chcą przesądzać, co było przyczyną wypadku.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 477

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »