REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Samosiejki i grzyby zamiast miejsc pracy!

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

W żagańskiej strefie gospodarczej przy ul. Chrobrego i Wurtha hula wiatr. Teren, zamiast halami produkcyjnymi, pokrył się samosiejkami.

Trzy lata temu burmistrz Daniel Marchewka postanowił przejąć od niemieckiej spółki Dringenberg 19 hektarów nieużytków, w zamian za wybudowanie drogi wewnętrznej. Inwestorów na nie szuka od pięciu lat. Bezskutecznie. Teren zdążył już porosnąć samosiejkami. A burmistrz Marchewka zajął się uzbrajaniem drugiej strefy, w rejonie ul. św. Michała i Asnyka.

– Gmina zyska łącznie 19 hektarów w strefie, z której chcemy utworzyć tzw. podstrefę Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przez co będą większe szanse na znalezienie nowego inwestora dla Żagania – przekonywał radnych  na sesji w czerwcu 2015 roku burmistrz D. Marchewka.

Minęły trzy lata. Nic się nie zmieniło.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 359

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »