REKLAMA

Polityka

Szykują się do wyborów

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: Norbert Królik

Łukasz Rubczyński, Grzegorz Chmielewski, Jerzy Candekidis, Robert Dziadul i Łukasz Matyjasek, obecni żarscy radni, wystartują w jesiennych wyborach samorządowych ze wspólnej listy do Rady Miasta.

Jedynką na liście wyborczej w okręgu nr 3, obejmującym śródmieście, będzie Jerzy Candekidis. Radny do tej pory startował z listy PO, ale zrezygnował z szyldu partyjnego i do wyborów pójdzie razem z kolegami z klubu radnych „Wspólnie dla Żar”, którego był przez ostatnią kadencję przewodniczącym.

W okręgu nr 2 na jedynkę może liczyć Grzegorz Chmielewski. Ten okręg to osiedle muzyków i osiedle lotnisko.

W największym okręgu nr 1, czyli na Zatorzu, wystartuje na jednej liście aż trzech radnych: Łukasz Matyjasek, Łukasz Rubczyński i Robert Dziadul.

– O tym, kto będzie miał jedynkę, zadecyduje losowanie – mówi Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar z komitetu Dobre Miasto Gmina Powiat.

Nie ma jeszcze ustalonej jedynki w okręgu nr 4 (m.in. ul. Zawiszy Czarnego, Kunice, al. Wojska Polskiego), bo żaden z radnych nie chciał tam startować.

Na listach do Rady Powiatu znajdą się m.in. Anna Ślawska, Benedykt Szafrański oraz Roman Mazurkiewicz. Jedynką w Żarach będzie O. Napiórkowski.

– Nie wykluczam, że będę się ubiegał o stanowisko starosty żarskiego – zdradza wiceburmistrz Żar.

Z kolei były starosta Marek Cieślak przymierza się do startu w wyborach do Sejmiku Województwa Lubuskiego.

– Na dziś planuję start z list Zjednoczonej Opozycji – mówi M. Cieślak. Zjednoczona Opozycja to wspólne listy PO i Nowoczesnej.

Napisz komentarz »