REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Wybudują centrum w parku

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: bj

Budynek pofolwarczny w parku przy al. Jana Pawła II będzie wyremontowany za 2 mln 600 tys. zł . Powstanie tam „centrum usług społecznych”.

Pozwolenie na budowę Urząd Miasta w Żarach otrzymał 18.04. Wraz z remontem zmieniona zostanie funkcja budynku z magazynowej na użytkową. Powstanie w nim „centrum usług społecznych”. Odbywać się tu będą koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

Przetarg na inwestycję w systemie „zaprojektuj i wybuduj” wygrało konsorcjum firm Optim-Bud z Gorzowa Wlkp. i Jank-Bud z Kłodawy. Budynek znajduje się tuż obok placu zabaw „Guliwer”. Ma 675 mkw. powierzchni, do tego budynek garażowy o powierzchni 357 mkw.. Całość stoi na działce o wielkości 3 tys. 350 mkw.

Zgodnie z projektem ,w budynku staną ścianki działowe. Dzięki temu powstanie sala na 150 osób (o pow. prawie 310 mkw.), zaplecze sanitarne z toaletami, również dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie kuchenne dla firmy cateringowej, część socjalna dla obsługi centrum, pomieszczenia magazynowe i techniczne z kotłownią gazową. Elewacja zewnętrzna zostanie naprawiona – w części pozostanie kamienna, gdzie uzupełnione zostaną ubytki, w części pojawi się tynk mineralny, przedtem zbite zostaną zawilgocone i odparzone fragmenty. W miejsce zamurowanych okien pojawią się nowe z parapetami z cegły ceramicznej Cały budynek będzie monitorowany.

Przy budynku pojawią się chodniki z szarych płyt granitowych, od strony ul. Spokojnej zostanie wygospodarowany parking. Wokół pojawi się zieleń – poza trawą, niskie krzewy.

Całość kosztować będzie niemal 2 mln 600 tys. zł.

 

Zrobią też park

Tymczasem 20.04. urzędnicy z Ratusza ogłosili kolejny przetarg na rewitalizację parku przy al. Jana Pała II wraz z odbudową Domku Winnego. Poprzedni został unieważniony pod koniec marca, bo jedyny oferent, czyli firma Pre-Fabrykat Miłków, swoje usługi wyliczył na kwotę niemal 8 mln 500 tys. zł, podczas gdy urzędnicy zarezerwowali na ten cel 5 mln zł. Termin składania ofert mija 9.05.

Napisz komentarz »