REKLAMA

Polityka

Wróci do Iłowej?

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: Justyna Bareła

Jerzy Wojnar, obecny wiceburmistrz Lubska, zastanawia się nad wystartowaniem w wyborach na burmistrza Iłowej. – Nie mówię nie – przyznaje.

Wiceburmistrz dojeżdża codziennie do pracy z Iłowej do Lubska. Czy ma już dosyć?

– Niczego jeszcze nie postanowiłem, ale myślałem o tym, czy warto byłoby spróbować jeszcze raz – mówi. J. Wojnar bez powodzenia startował w wyborach w 2002 roku.

– Gdybym działał czynnie w iłowskim stowarzyszeniu, łatwiej byłoby mieć grupę 15 osób do komitetu, ruchu, który trzeba zgłosić przed wyborami. Ja takich rozmów jeszcze z nikim nawet nie prowadziłem – ocenia sprawę J. Wojnar. I dodaje: – Faktem jest też, że dobrze oceniam pracę, którą obecnie wykonuje obecny burmistrz Iłowej. Na pewno znam się na pracy w samorządzie i nie bałbym się takiego wyzwania.

Zanim J. Wojnar został wiceburmistrzem Lubska, pracował m.in. jako kierownik referatu ochrony środowiska żarskiego Urzędu Miasta i sekretarz miasta Żary. Wcześniej był także m.in. sekretarzem powiatu żagańskiego.

 – Zastanawiałem się też nad kandydowaniem do Rady Powiatu Żagańskiego. Próbowałem już w 2010 i 2014 roku. Może do trzech razy sztuka? Mam jeszcze chwilę czasu na przemyślenia. Decyzję o tym, czy powalczyć o fotel burmistrza Iłowej, podejmę do połowy czerwca – określa Wojnar.

W Iłowej wiadomo, że w wyborach nie wystartują kandydaci z poprzednich wyborów, Anna Michalczuk i Józef Brzezicki. Nad kandydowaniem zastanawia się były burmistrz, Adam Gliniak. Oficjalnie o ponownym kandydowaniu nie chce mówić burmistrz Paweł Lichtański.

Napisz komentarz »