REKLAMA

Sport

Brawo, panie prezesie!

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W meczu klasy B, w niedzielę, 22.04., B Zieloni Drożków podejmowali Promień II Żary. Mecz rozegrali w Lubomyślu.

Przed spotkaniem odbyło się pożegnanie dotychczasowego prezesa Zielonych, Henryka Domarackiego. Wójt  Leszek Mrożek oraz działacze i zawodnicy podziękowali prezesowi za 9 lat pracy. H. Domaracki był pomysłodawcą powstania klubu i razem zbudował drużynę od zera.

? Dziewięć lat to bardzo dużo poświęconego czasu. Oczywiście pan Henryk nie odsuwa się od klubu i zawsze, jeśli będzie mógł, będzie nam służył pomocą i wspomagał dobrym słowem – powiedział Adrian Bagiński, wiceprezes Zielonych.

Zawodnicy i działacze są szczególnie związani z klubem, który jednak nigdy nie dysponował żadnym zapleczem technicznym czy porządnym boiskiem.

– Nie mogliśmy zaoferować zawodnikom ekstra szatni, normalnych standardów czy dobrego boiska. Ale każdy z obecnych i byłych już zawodników mówił, że w naszym zespole panuje specyficzny klimat, że z chęcią się tutaj przychodzi i gra. Obecnie współpracujemy z gminą i powoli prowadzimy renowację boiska. Mamy bardzo dużo pomysłów i ogromne chęci do pracy – dodał A. Bagiński.

Mecz z Promieniem Zieloni Drożków przegrali 3:1, ale w tym dniu nie wynik był najważniejszy, tylko wdzięczność dla człowieka, który stworzył klub i prowadził go z pasją.

Napisz komentarz »