Walczyli o każdą piłkę

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Chromik Żary w rozgrywkach mini ligi U-12 przegrał z Zastalem i wygrał z Nową Solą. Ich starsi koledzy przegrali z koszykarzami z Zielonej Góry.

W sobotę, 21 kwietnia, podopieczni Tomasza Górskiego rozegrali kolejny turniej w lubuskiej lidze mini koszykówki U-12. Pierwszy mecz chłopcy zagrali z aktualnym liderem tabeli SKM Zastal I Zielona Góra i chyba za bardzo stremowani wyszli na boisko, bo pierwszą kwartę przegrali 4:16. W następnej kwarcie koszykarze Chromika zagrali trochę skuteczniej, przegrywając 10:14. W trzeciej kwarcie żaranie pokazali swój potencjał, ambicję i walkę o każdą piłkę i z 19-punktowej przewagi zrobiła się tylko 8-punktowa dla Zastalu. Trzecią odsłonę Chromik wygrał 12:7. Niestety ostatnią kwartę wygrał Zastal 17:10 i całe spotkanie 54:36. W drugim meczu Chromik Żary pokonał zdecydowanie UKS SKM Nowa Sól 94:18.

– Warto zwrócić uwagę, że w tym meczu punktowali wszyscy zawodnicy, a swoje rekordy życiowe ustanowili Milena Kozińska oraz Jakub Borowski, Roman Kiemski i Adrian Rotkiewicz ? poinformował Tomasz Górski, trener Chromika.

Kolejny mecz w lidze mini-koszykówki U-13 zagrali podopieczni Radosława Barcza. Niestety, młodzi koszykarze Chromika wyszli na boisko jakby troszkę zdekoncentrowani, bo Zastal Zielona Góra po 4 minutach meczu prowadził już 11:0. Potem żaranie próbowali przez całe spotkanie odrobić stratę, ale nie udało się i Chromik przegrał cały mecz 53:51.

W dniach 4-6 maja seniorska drużyna Chromika Żary będzie uczestniczyć w Szczecinie w finałowym turnieju barażowym o awans do II ligi. Nasi koszykarze zagrają z Rosą Radom, TKM Włocławek i Ogniwem Szczecin. Trzymamy kciuki!