REKLAMA

Kultura, Oświata

Mali studenci

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób, by zachęcić dzieci do zdobycia wiedzy o otaczającym je świecie. Wiedzą o tym mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Żarach.

Podczas kolejnych wykładów (w sobotę, 21.04.) dzieci miały okazję posłuchać o niezwykłych substancjach. Potem były ćwiczenia pod tytułem „Dlaczego ciasto rośnie” i „Co dzieje się z naszym obiadem”.

– Na naszych warsztatach dzieci zdobywają ogólną wiedzę – mówi Edyta Piskorowska z Uniwersytetu Dziecięcego. – Staramy się, aby każdy wykład był poświęcony innej dziedzinie. Dzieci bardzo się angażują w to, co tutaj robimy. Wiemy od rodziców, że po powrocie do domu robią różne doświadczenia i mają wiedzę, która często zaskakuje rodziców.

Zapisz swoje dziecko

– Dla dzieci to przygoda i szansa poznania nauki z zupełnie innej strony – mówi E. Piskorowska. – Naszym celem było stworzenie takiego miejsca, w którym dzieci w wieku 6-13 lat będą mogły spotkać się z naukowcami z renomowanych uczelni i wspólnie, poprzez zabawę, ciekawe wykłady i inspirujące warsztaty, odpowiedzieć na nurtujące je pytania – wyjaśnia E. Piskorowska z Uniwersytetu Dziecięcego.

Zapisać dziecko na wykłady można w dowolnym momencie, wchodząc na stronę www.udzary.pl i wypełniając formularz zgłoszeniowy lub dzwoniąc pod numer telefonu 608 318 744.

Napisz komentarz »