REKLAMA

Kultura, Oświata

Nowa-stara dyrektorka

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: bj

Fotel dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach nie zmieni właściciela.

Nadal zasiadać w nim będzie Beata Kłębukowska, dotychczasowa szefowa biblioteki. Taką decyzję podjęła (18.04) Danuta Madej, burmistrz Żar.

Kandydatów na szefa biblioteki było trzech – B. Kłębukowska, Agnieszka Zychla i Robert Rudiak.

– Przedstawiłam swoją koncepcję biblioteki jako miejsca, gdzie nie tylko wypożycza się książki, ale również przychodzi się wypoczywać np. obejrzeć film, czy uczestniczyć w różnorodnych zajęciach. Mam ponad 20-letnie doświadczenie pracy w bibliotece. Znam czytelników i ich potrzeby, jestem przekonana, że uda się przyciągać do biblioteki coraz więcej osób – podkreśla B. Kłębukowska.

– Dla mnie to była przygoda, więc zawiedziony się nie czuję – zastrzega R. Rudiak. Ale uwagi do konkursu i jego wyniku ma. – Pani Kłębukowska była 20 minut, ja zająłem komisji godzinę. Mówiłem np. o cyfryzacji zbiorów i o tym, żeby postawić na zasób cyfrowy – wylicza Rudiak. -Wiceburmistrz zapytał mnie też, czy mam prawo jazdy. Może bali się, że dyrektora trzeba będzie wozić do pracy? – zastanawia się. Sam wybór ocenia kategorycznie. – Pozostanie, jak było, marazm i stagnacja. Pani dyrektor nawet strony internetowej nie aktualizuje. Najwyraźniej pani burmistrz wystarczy, żeby postawić stragan na festynie. Moim zdaniem konkurs od początku był rozstrzygnięty – ocenia.

A. Zychla odmówiła komentarza.

Wynagrodzenie B. Kłębukowskiej wynosi ok. 5 tys. 300 zł.

Napisz komentarz »