REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Ksiądz uderzył w piłkarza

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: bj

Ksiądz za kierownicą volkswagena tiguana uderzył w 35-letniego piłkarza Promienia na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i Baczyńskiego w Żarach, obok stadionu.

Do wypadku doszło w środę, 18.04., po godz. 18. Piłkarz jechał swoim volkswagenem polo przez ul. Lubelską. Ksiądz (61 l.) wyjeżdżał z podporządkowanej ul. Baczyńskiego, zamierzał przeciąć ul. Lubelską i przez parking jechać do pobliskiego kościoła

– Kierowca tiguana nie ustąpił pierwszeństwa i to on jest sprawcą zderzenia – wyjaśnia Aneta Berestecka z żarskiej policji.

Na miejscu pojawili się strażacy i karetka, która odwiozła piłkarza do 105. Szpitala Wojskowego. Tam okazało się, że nie odniósł większych obrażeń.

 – Zdarzenie zostało potraktowane jako kolizja. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 250 zł i 6 punktami karnymi – informuje A. Berestecka.

Ksiądz, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, obecnie mieszka w Szwajcarii.

– Jechałem na mszę. Trudno mi orzec, dlaczego tak się stało. Jeżdżę sporo po świecie, przyjechałem odwiedzić parafię w Żarach. A tu takie zdarzenie… Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało – powiedział w rozmowie z dziennikarzem.

Napisz komentarz »