REKLAMA

Samorząd

Kasa podzielona. Kto i ile dostał?

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: bj

272 tys. zł – taką sumę urzędnicy z gminy wiejskiej Żary podzielili pomiędzy stowarzyszenia zajmujące się turystyką, sportem i kulturą.

Łącznie na kulturę gmina wydała 57 tys. 162 zł.

Najwięcej na wspieranie kultury otrzymało Gminne Stowarzyszenie Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy razem” – 34 tys. 350 zł.

– Zrzeszamy 12 zespołów, czyli 160 osób. Z funduszy z urzędu pokrywamy wyjazdy na festiwale do odleglejszych miejscowości – Międzyzdrojów, Polanicy czy Kamienia Pomorskiego. Na te bliższe dziewczyny z zespołów zazwyczaj wykładają z własnej kieszeni. A wszędzie promujemy gminę, śpiewając, pokazując się w strojach z logo i napisem, skąd jesteśmy – tłumaczy Teresa Kowalczewska, prezeska stowarzyszenia.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 516

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »