REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Bez drogi, bez uzbrojenia

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Norbert Królik

Około 100 zł za metr kw. działki budowlanej przy ul. Leśnej żąda żarski Urząd Miasta. Pierwszy przetarg odbędzie się 16 maja.

Pole pod lasem, bez drogi, bez uzbrojenia. A metr wyceniony na 100 zł. Dlaczego tak drogo? Jak przekonują żarscy urzędnicy – tam rzadko dolatuje dym z żarskich firm.

– Większość osób, które chcą kupić działkę, zwraca na to uwagę – mówi Małgorzata Kirchhoff, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami, architektury i zasobów komunalnych w Urzędzie Miasta w Żarach.

Urzędnicy w pierwszym przetargu chcą sprzedać 6 działek o powierzchni od 9 do 12 arów. Cena wywoławcza działek zaczyna się od 92 tys. zł za najmniejszą (9 arów), a kończy na kwocie 118 tys. zł. za największą (12 arów). Przetarg odbędzie się 16 maja.

 

Projekt może w przyszłym roku

Działki nie mają żadnego uzbrojenia, choć do budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej przymierza się już ZWiK. Gorzej będzie z drogami, które musi zbudować Urząd Miasta.

– W tym roku w budżecie na ten cel nie mamy zaplanowanej ani jednej złotówki. Jeżeli działki będą sprzedane, to najprawdopodobniej w przyszłym roku znajdą się pieniądze na dokumentację projektową – tłumaczy Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej w Urzędzie Miasta.

Napisz komentarz »