REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Nowy szef u noworodków

Opublikowano 27 kwietnia 2018, autor: bj

Oddział noworodkowy Szpitala na Wyspie w Żarach ma nowego ordynatora. Został nim Jakub Czwojda, zielonogórzanin, specjalista pediatra-neonatolog, z 23-letnim stażem w zawodzie.

J. Czwojda zastąpił na tym stanowisku Jolantę Spacjer.

Nowy ordynator jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Wcześniej pracował w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

– Zdecydowałem się na podjęcie pracy w szpitalu w Żarach, bo on się rozwija. Dzięki rozbudowie i remontowi oddział się powiększy. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – inkubatory, bilirubinometr, sprzęt do wentylacji. Mam też nadzieję, że uda się sfinalizować zakup ultrasonografu – wylicza J. Czwojda.

Jednym z pomysłów jest wdrożenie procedury hospicjum perinatalnego. -Chodzi o przypadki wad rozwojowych, w przypadku których współczesna medycyna jest bezsilna. Rodzicom, których dotyka taka tragedia, udzielana będzie kompleksowa pomoc, niezależnie od decyzji jaką podejmą, co do przebiegu ciąży. Szpital zadba o to, aby te trudne chwile pacjent i jego rodzina mogli przeżywać razem, w otoczeniu bliskich, w poszanowaniu godności.

Wysokie standardy

Jak J. Czwojda ocenia pracę w żarskim szpitalu z perspektywy większej placówki?

– Oddział  jest mniejszy, ale dzięki temu personel ma więcej czasu dla pacjentów, co jest bardzo ważne we współczesnej medycynie. Bardzo sobie cenię współpracę z  lekarzami, pielęgniarkami i położnymi – zapewnia.

Nowy ordynator na razie nie planuje przeprowadzki do Żar.

– Choć tego nie wykluczam. Żary to piękne, świetnie rozwijające się miasto – zastrzega.

J. Czwojda jest żonaty (żona Marzenna), ma dwójkę dzieci – 14-letniego syna i 10-letnią córkę. Wolny czas najchętniej spędza na rowerze.

Napisz komentarz »