REKLAMA

Sport

Biegacze na start!

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Już w niedzielę (22.04) ulicami Żar pobiegną uczestnicy 4. Dychy po Żarach!

Do biegu zgłosiło się 650 uczestników. Start zaplanowano na godz. 14.00 pod Powiatowym Centrum Sportu na Podwalu. Godzinę wcześniej pobiegną dzieci biorące udział w 3. AK Anatol Mini Dycha.

Mają 90 minut

Biegacze swoją 10 km trasę muszą pokonać w maksymalnie 90 minut. Organizatorzy pomogą w osiągnięciu jak najlepszych czasów, wysyłając na trasę pacemakerów, którzy pomogą wstrzelić się biegaczom w 3 warianty czasowe – 50 min, 55 min i 60 min. Pacemakerów biegacze będą moli rozpoznać po specjalnych balonikach.

Pobiegną po pętli

Biegacze przebiegną dwa razy po pętli, która zaczyna się przy Powiatowym Centrum Sportu, potem prowadzi przez: Rynek, Emilii Plater, Traugutta, aleję Jana Pawła II (nitką bliżej starostwa), Parkową, plac Przyjaźni, Podwale, Ogrodową, Wrocławską (w kierunku BZ WBK), Długosza (nitka od strony ZSE), Witosa, Tatrzańską, Kujawską, Długosza (drugim pasem), 11 Listopada, siostry Edelburgis, Podwale, Ratuszową, Rynek. Meta wyścigu znajduje się pod Ratuszem.

Odbierz pakiet

Organizatorzy, aby usprawnić organizację biegu, proszą, aby mieszkańcy Żar odebrali pakiety startowe już jutro (21.04) w biurze zawodów, w hali Powiatowego Centrum Sportu. Pakiety w sobotę będzie można odebrać od godz. 14.00 do 17.00, a w niedzielę – od godz. 9.00 do 13.00. Co ważne, pakiety startowe dla dzieci do odbioru będą tylko w dniu biegu.

 Koncert

W żarskiej Dysze pobiegnie także Jacek „Mezo” Majer, polski artysta hip-hopowy, który zaraz po biegu zagra koncert.

Napisz komentarz »