REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie stać ich nawet na majtki

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Norbert Królik

Żarska maskotka nie może doczekać się ubranka. Strój dla Żarusia wybierała Ewa Minge. Ale do tej pory urzędnicy nie znaleźli pieniędzy na dżinsowe gatki.

Konkurs na strój dla Żarusia, maskotki Żar, urzędnicy rozstrzygnęli… rok temu. Wszystko po to, by maskotka miejska nie paradowała już na golasa. W konkursie udział wzięło kilkanaście osób, które bardzo się przyłożyły do swoich projektów.

– Projektowałam i szyłam strój razem z córką cały wieczór. Ubranko było z dżinsu, to były ogrodniczki i kamizelka z dodatkami w kolorach żarskiego herbu – opowiada Krystyna Gowik, która z córką Aleksandrą Żurawską wygrały konkurs.

Żeby podnieść rangę konkursu, do jury wybierającego strój zaproszono projektantkę Ewę Minge. W marcu ubiegłego roku ogłoszono wyniki.

– W Ratuszu była specjalna impreza z tej okazji. Zastawiono stoły smakołykami dla dzieci. Pojawiły się media. Obiecano, że wszystkie żarskie maskotki będą nosiły zaprojektowany przez nas strój – wspomina pani Krystyna.

Minął rok, a Żaruś jak świecił golizną, tak dalej świeci.

– Mogli mu chociaż spodenki założyć – mówi zwyciężczyni konkursu.

 

Dalej świeci

– Żaden golas. Nic mu przecież nie widać – oponuje Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar i wysyła Żarusia do niedzielnego (22.04) boju o zwycięstwo w biegu na 10 km wokół Żar. Udział Żarusia w Dysze po Żarach ma być atrakcją imprezy. Niewątpliwie będzie! Kibicować będzie mu pani Krystyna, choć nie bez żalu.

– To po co był ten konkurs? Na pewno to nie motywuje do startu w kolejnych imprezach organizowanych przez panią burmistrz – z żalem mówią pani Krystyna i Ola.

Sprawę próbuje ratować rzeczniczka Urzędu Miasta.

– Pamiętamy o konkursie, ale ciągle nie udało się znaleźć pieniędzy na wykonanie ubranek dla Żarusia – tłumaczy Edyta Nawrot z żarskiego UM.

I tak Żaruś nadal dalej będzie chodzić po mieście, a nawet biegać, jak w najbliższą niedzielę, ale na golasa, bo urzędu nie stać nawet na dżinsowe majtki dla miejskiej maskotki.

Napisz komentarz »