Kolejna porażka Delty

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Delta Sieniawa Żarska w środę, 18 kwietnia, podejmowała na własnym boisku Odrę Nietków.

Delta rozegrała przełożone spotkanie z początku rundy, kiedy zamarznięte boiska nie pozwalały piłkarzom wejść na murawę. Po wysokiej porażce (7:1) z Czarnymi w sobotę, podopieczni Mariusza Gawlaka chcieli w środę zmazać niekorzystny obraz i zrehabilitować się przed kibicami .Na murawie pojawili się Adam Baworowski i Krzysztof Sokołowski.

Gra od początku toczyła się na połowie gospodarzy. Odra miała optyczną przewagę i stwarzała bardzo groźne sytuacje pod bramką Mariusza Morawskiego. Po jednej z takich akcji, w 30 minucie, bramkę strzelili przyjezdni. Na odpowiedź gospodarzy kibice czekali do początku drugiej połowy, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piękną główką popisał się Adam Baworowski. Niestety, potem inicjatywę przejęli przyjezdni. Drugą bramkę zdobyli po błędzie bramkarza, a wynik ustalili w końcówce spotkania na 3:1. Kolejny mecz Delta zagra na wyjeździe ze Zrywem Rzeczyca.