REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Taty nie będzie na komunii

Opublikowano 20 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Skaleczył sobie pieprzyka. Czerniak został wycięty, ale rak zaatakował całe ciało. Piotr (?41 l.) walczył z chorobą, ale była silniejsza. Zostawił żonę i ośmioletnią córeczkę, która za chwilę przystąpi do komunii św.

Zaczęło się od tego, że Piotrek podrażnił sobie pieprzyka na plecach. Zaczęła z niego lecieć krew. To było dokładnie dwa lata temu.

– Pieprzyk zaczął się babrać, więc poszliśmy do dermatologa. Lekarz zalecił natychmiast go wyciąć – opowiada wdowa Marta Turowska. – Wynik badania histopatologicznego wykazał, że był to czerniak złośliwy. Byliśmy zdziwieni, bo Piotrek nigdy się nie opalał, unikał słońca. Rzadko jeździliśmy nad morze czy jezioro. W warszawskim Centrum Onkologii lekarze wycięli mężowi jeden z węzłów chłonnych pod pachą. Potem kontrolowali bliznę. Klepali męża po plecach, że wszystko jest dobrze. Cała prewencja ograniczała się do oglądania znamion i blizny. Po kilku miesiącach Piotrowi usunięto kolejne podejrzane znamię. Jaka była wtedy radość, że to nie był czerniak! – wspomina pani Marta. – Ostatnią kontrolę w Warszawie mąż miał w listopadzie ubiegłego roku. Lekarz zobaczył bliznę, powiedział, że jest ok. Zapytał, czy Piotrek się dobrze czuję, czy go coś boli. Nie zlecił żadnych badań, na przykład markerów nowotworowych czy choćby głupiego USG. Kolejną kontrolę wyznaczył dopiero na ten rok, na kwiecień.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 541

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »